Jdi na obsah Jdi na menu

Ke spuštění většiny programů je vyžadováno nainstalované rozhraní  NET Compact Framework 3.5.  Zde ke stažení zde:

 

Opera 10 cz    Tip !

Kdo nezná internetoví prohlížeč opera. Jako by nežil.. Tento vinikajíci program prodělal revoluční změny. Pordobně jako jeho velký bratříček v PC můžete i zde nadefinovat ( devět ) záložek v podobě miniokna, stahovat soubory, a aby toho nebylo málo oera si zaamatuje i příhlašovací údaje a podporuje flash !!! Stačí si jej zapnout v nastavení = pokročilé = zásuvné moduly a kliknout na vylé ( změní se na zaplé...). Konečně 100% prohlížeč ve wind. Mobile !

 

cleanRAM 2.1

Česká verze výborné utility, která vám umožní nastavit akci při připojení/odpojení sluchátek k vašemu Pocket PC. Už se tak nemusíte obávat toho, že by vám například telefon začal při nechtěném odpojení sluchátek hrát na celou místnost nahlas.

 

 SMS Tweaker 1.5 CZ

S příchodem nové verze Windows Mobile 6.1 se změnil styl zobrazování pro příchozí a odchozí sms, kdy se veškerá komunikace zobrazuje ve formě chatu, tedy podobně jako u iPhonu. Každému tahle změna ale nemusí vyhovovat a v nastavení systému bohužel standardně není možné aktivovat klasický styl, který byl typický pro předchozí verze WM. S utilitou SMS Tweaker 1.5 si ale styl textových zpráv můžete snadno změnit na standardní vzhled, utilita navíc nabízí celou řadu dalších vylepšení, jako změnu velikosti textu, vlastní pozadí pro zprávy či vypnutí/zapnutí notifikací pro odeslané zprávy.

 

HD Tweak 0.5.4 CZ

Vřele doporučuji!!! Dokáže velmi dobře poladit vaše htc..

Komplexní tweakovací aplikace pro HTC Touch HD vám umožní aktivovat několik desítek vylepšení v operačním systému. Jedná se o kompletní českou verzi, kterou spáchala moje maličkost. Přeloženy jsou názvy jednotlivých tweaků a jejch popisky, zkrátka vše :-)

 

Install Express 1.5.3 CZ

Provádíte-li často hard reset (obnova továrního nastavení) anebo zkoušíte různé ROM, asi vám trochu vadí, že musíte vždy znovu ručně nainstalovat všechny své oblíbené aplikace, rozšíření a úpravy. Jsou-li v podobě CAB souborů, usnadní vám život tato propracovaná utilita, která dokáže uskutečnit hromadnou instalaci, a to i jedním stiskem podle uloženého, předem vytvořeného seznamu. Program je defaultně ve francouzštině, takže po jeho instalaci nainstalujte i přiloženou češtinu, tu poté na záložce “Parametres“ vyberte z nabídky nahoře.

Další informace o programu naleznete zde:

 

Power Radio 2.3:

Lepší nástroj pro poslech FM rádia RDS (Radio Data System) je způsob přenosu informací pomocí FM vysílání. Pokud na svém zařízení s integrovaným FM modulem používáte pro poslech rádia defaultní aplikaci, přicházíte o velké množství doplňkových sdělení, jako jsou například údaje o skladbě nebo vysílání, dopravní informace, přesný datum a čas a další. Tato freeware aplikace pro Windows Mobile využívá GFMAPI pro získání všech dostupných informací. Protože Microsoft nikdy nespecifikoval API pro FM modul, záleží všechny aplikace pro používání rádia pouze na výrobci zařízení. GFMAPI používané touto aplikací se to snaží změnit. Podporována jsou zatím tato zařízení. 

Podrobnější informace získáte zde:

 

Skyfire 1.0 PPC

Pocket PC verze internetového prohlížeče SkyFire 1.0, který si velmi dobře poradí nejen se Silverlightem, ale také s Flashem, Ajaxem a pokročilými JavaScripty. Součástí je integrovaná RSS čtečka a v případě potřeby můžete domovskou stránku SkyFire propojit se svým Twitter či Facebook účtem. Skyfire 1.0 je freeware, verze pro Pocket PC telefony (s dotekovým displejem)
Podporovaný OS: Windows Mobile 5 a vyšší

 

G-Trigger 0.1

Pokud patříte mezi majitele komunikátorů HTC Touch Diamond, Touch Pro nebo Touch HD, máme pro vás tip na další zajímavou aplikaci s názvem G-Trigger. Jedná se o velmi netradiční launcher aplikací a příkazů, které lze vyvolávat pouhým pohybem telefonu. Program výsledky vyhodnocuje podle údajů zachycených pohybovým senzorem a podle toho spustí příslušnou akci. Celkem lze nadefinovat až šest příkazů; v praxi pak můžete pohybem telefonu zleva doprava spustit třeba internetový prohlížeč a pohybem odspoda nahoru zhasnout displej nebo uzamknout zařízení, vše záleží pouze na tom, jak si aplikaci nastavíte.Aplikace se spouští jako další služba na pozadí a během své činnosti zatíží procesor zhruba ze 2% (u Diamondu). Ke spuštění je vyžadováno nainstalované rozhraní .NET Compact Framework 3.5.

 

 Google Translate 1.5  -  Překladač - pouze on-line

Určitě jste se již někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali nějaké slovíčko přeložit z češtiny do cizího jazyka nebo naopak. Mít po ruce slovník, měli byste vyhráno. Podobně se zamýšleli i lidé v KVSoftware, kteří vytvořili jednoduchou aplikaci, která nabízí snadné překládání přes online slovník Google Translate. Díky tomu můžete jednotlivé výrazy překládat až do 40 jazyků. Pro získání výsledků je vyžadováno připojení k internetu, protože aplikace veškerá data stahuje z online slovníku Google. V nastavení programu lze změnit velikost a styl písma. Google Translator pro komunikátory s Windows Mobile můžete stahovat z naší Download sekce. Pro spuštění je vyžadováno rozhraní .NET Compact Framework 3.5.

 

BattClock 1.5

Velice užitečná freeware aplikace BattClock se opět dočkala nové verze. Jde o nástroj, který dokáže v horní liště zobrazit až tři různé informace (například datum a čas + údaje o baterii). Dokáže tak lépe využít prostoru, který je ve standardní Windows Mobile liště určen pouze ukazateli hodin. Obrovskou výhodou BattClock je fakt, že funguje na všech verzích systému Windows Mobile a problémy nezpůsobí ani různé rozlišení displeje. Konfigurační aplikace vám dovolí upravit barvy, pozici a samozřejmě i strukturu zobrazovaných informací. Zkušenější uživatelé určitě ocení rozšířenou konfiguraci, která je dobře zdokumentována na oficiálních stránkách.

 

OmniaTMC beta 2

Utilita, která vám umožní softwarově aktivovat TMC informace pro navigační software iGo. Další informace a návod naleznete na stránkách výrobce (MoDaCo) nebo v přiloženém pdf souboru (je součástí archivu).

 

MyCar Profile 0.6

Telefonujete-li v autě, pravděpodobně využíváte funkci automatického zvednutí hovoru. Toto nastavení je ovšem ve Windows Mobile skryto poměrně hluboko, takže o jeho pohodlném přepínání nelze mluvit. Tato malá utilita vám to maximálně usnadní. Jednoduše si určíte, zda se má hovor automaticky zvednout, za jak dlouho a jestli má být aktivní hlasitý reproduktor.

 

Oficiální YouTube klient

Oficiální klient pro přehrávání videa ze serveru YouTube. Určeno pro všechna Pocket PC s Windows Mobile 5 a vyšší.

 

xFM Radio 0.4 

Uživatel flywhc z Xda-developers zjistil, že Bluetooth/FM modul (BRF6350) toho dokáže mnohem více, než výrobce v základu nabízí. Bohužel ale nebylo dostupné žádné API, a tak musel autor nejprve získat potřebné údaje, které by mu pomohly hlouběji proniknout k funkcím FM modulu. To mu zabralo několik probdělých nocí, ale výsledek se dostavil. Světlo světa spatřila nová utilita xFM Radio, která toho nabízí opravdu hodně:
- zobrazení RDS informací a TMC informací
- podpora pro uložení více, než 20 stanic
- přiřazení názvu stanice namísto frekvence (například 86.2 MHz => BB Radio 4)
- automatická nebo ruční změna na jinou frekvenci v případě, že je aktuální signál nedostatečný

xFM Radio v současné době podporuje tyto komunikátory, další by měly postupně přibývat:
HTC Touch Diamond
HTC Touch Diamond2
HTC Touch Pro
HTC Touch Pro2
HTC Touch HD
HTC Touch Cruise
SE Xperia X1

 

 

 

 

 

 Více free programú získáte zde: