OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

 

Svatební manuál

 

Z mých dosavadních zkušeností mohu říci že na většině svatbách vládne větší či menší chaos... Proto jsem sepsal tento manual pro svatební den s několika mými postřehy a tipy, jak si ten krásný den ještě zpříjemnit a vězte že vím o čem mluvím...

Proto vřele doporučuji, aby si ženich s nevěstou určili kamaráda, známého nebo člena rodiny, který bude znát veškeré detaily svatby a bude vše koordinovat, komunikovat mimo jiné i s fotografem a seznámí jej s nezbytnými detaily a překvapeními, které se často dějí a fotograf je tak nezachytí v tu správnou chvíli což je škoda. V zahraničí,  například v Americe, ale ne jen tam, je toto zcela běžné a platí se za to nemalé částky, u nás v ČR toto většinou zastane dobrý přítel-kyně. Pokud se vše rozhodnete řídit sami za pochodu zbytečně jste celý den ve stresu a to je škoda, užíjte si svůj svatební den!

 

Váš koordinátor by tedy měl zastat zhruba toto:

  • Komunikovat s fotografem, kudy kam se jde a především mu prozradit chystaná překvapení. (Házení rýží, únos nevěsty a jiné...)
  • Komunikovat se svatebčany: Kde zaparkovat, navést je do obřadní síně, říci jim kam jet na hostinu a podobně...
  • Představit fotografovi oba rodiče či prarodiče ženicha a nevěsty aby na fotografiích nechyběli. (i ty rozvedené, většinou sedí jinde...)
  • Odpoledne řídí zábavu - uvádí hry a baví hosty v nepřítomnosti ženicha a nevěsty.

Vám tak opadne, starost o nezbytné detaily a může si tak užít svůj svatební den naplno a zamezí se tak zbytečným zmatkům, copak chcete na tyto dotazy odpovídat kažému ze svatebčanů..?

 

Svatební noviny.

Svatební noviny jsou výborná věc, vyplní mezery, kdy se novomanželé jdou fotografovat, nebo se z jiných důvodů nemohou svatebčanům věnovat. Často jsem byl svědkem téměř hrobového ticha u stolu, kde kde najednou sedí lidé kteří se mnohdy vůbec neznají. Svatební noviny mají především pobavit. Prohledejte internet a přidejte různé vtipné citáty, srandičky nebo i vaše zábavné příhody ze vztahu nebo z nějakých akcí. Neváhejte přidat ani křížovku, osmisměrku, sudoku, apod. V novinách mohou být zmíněné i různé svatební tradice. Zařadit můžete i názvy svateb podle výročí, vyznání lásky v různých jazycích, partnerský horoskop novomanželů a mnoho dalšího... Vytisknout si je můžete sami doma nebo oslovit jednu z mnoha firem na webu.

 

Svatební hry

Mnohokrát jsem se setkal s názorem jednoho či obou budoucích novomanželů že nechtějí svatební hry. Ti samí lidé kteří mi před mým odjezdem děkovali že jsem svatební hry zorganizoval... :) Většinou se bojí toho aby to nebylo trapné... Opak je však pravdou svatební hry jsou tu od toho aby uvolnili atmosféru a kořením svatebního veselý, bez nich si svatbu již ani nedovedu představit. Jejich výběr buďto ponecháte na mě, již s tím mám zkušenosti, nebo svěříte svému svatebnímu koordinátorovi, který je pak stejně řídí.

 

Fotograf:

Profesionální fotograf za kterého se považuji by měl mít sebou dva fotoaparáty a alespoň 2-3 objektivy, aby předešel tomu že selže technika a budete bez fotek. Z čehož vyplívá ano nosím sebou dvě těla a 2-3 objektivy ;)

Dále jsem zviklí, pokud místo obřadu ještě neznám a je-li to v mích silách si místo konání obřadu dopředu obhlédnout, abych věděl kam se postavit, jak nastavit fotoaparát a podobně. Nebo být na místě s dostatečným předstihem.

  • Vyvarujte se fotografům-kám kteří nemají dostatek zkušeností, ty mohou nabrat i jinde než zrovna na Vaší svatbě, vždy chtějte vidět několik snímků z jiných svateb, keré dotyčný-á nafotil-a. 

 

Máte li nějakou vytouženou fotografii,  kterou by jste chtěli, nebo se Vám líbila u kamráda-ky či na webu pošlete mi ji, většinou je možné ji napodobit...

 

Toto jsou v kostce postřehy, které jsem získal od roku 2010, kdy jsem poprvé stiskl spoušť jako svatební fotograf a věřím že bych se o ně s Vámi měl podělit ať už budu Váš svatební fotograf já nebo někdo jiný. Aby jste si ten výjmešný den řádně užili.