OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Svatební zábava

 

Na dobře povedenou svatbu se dlouho vzpomíná a svatební hry jsou jasnou volbou jak svatbu tzv. "okořenit". Na svatbě se setká mnoho lidí, kteří se dříve nikdy nepotkali a teď sedí u jednoho stolu. Společenské svatební hry skýtají možnost seznámení a zábavy, díky které budou mnozí a jistě i vy na Vaši svatbu dlouho vzpomínat. Je dobré mít tyto hry během svatebního veselí stále po ruce, aby pokud bude zábava váznout, jste je mohli hned využít. Ale pozor, nezařazujte jich příliš mnoho, večer pak působí příliš organizovaně.

Svatební hry slouží k tomu, aby se svatebčané zasmáli a ženich s nevěstou ukázali, jak dobře se znají. Mnoho svatebních her je právě zaměřeno na vzájemném poznávání novomanželů. Mnohdy také vyplní tichá místa, která můžou během svatebního dne vzniknout. Svatební hry obstarají zábavu, která neodmyslitelně ke svatebním oslavám patří. Mohou pomoci překonat počáteční rozpaky v komunikaci mezi lidmi, z nichž velká část se na svatbě vidí poprvé a umožní svatebčanům se navzájem lépe poznat. Chcete li různorodou společnost trochu stmelit, doporučujeme vám nějakou svatební zábavu naplánovat. Vymýšlet program pro svatebčany sedící v různých skupinách až na poslední chvíli v průběhu oslavy se obvykle nevyplácí.

Je dobré před každou hrou pro svatebčany hráče zajímavě motivovat. Vítězka může získat sólový tanec se ženichem, vítěz s nevěstou nebo můžete motivovat jídlem (marcipánová figurka nevěsty či ženich z dortu), pitím (míchaný nápoj ve znamení svatby) nebo jinými drobnými cenami, které je potřeba mít dopředu připravené.

Tradice hraní svatebních her pochází z dávných časů, kdy se věřilo, že pokud svatebčané dostatečně "potrápí" novomanžele, zlým duchům se novomanželů zželí a nechají je na pokoji. Z toho samého důvodu auta na svatbách troubí a chystají se různé bláznivé a veselé dekorace - aby odpudily zlé duchy.

Hry

Vřele doporučuji výběrem her pověřit třetí osobu, ať se nepřipravíte o zábavu. Myslím, že trocha napětí a překvapení z her samotných Vám neuškodí, níže popis jednotlivých her.

 

 

Sundávání podvazku

Svolají se svobodní muži na jedno místo. Nevěsta se posadí na židli a ženichovi se mohou svázat ruce. Bez pomocí rukou musí ženich nevěstě sundat podvazek. Po úspěšném dokončení úkolu ho odhodí za sebe, kde jsou již muži v očekávání, a kdo z přítomných mužů jej chytí, do roka se ožení. Většině mužů se však do této svatební hry nechce – je dobré je řádně vyprovokovat.

 

 

Hádání hrudníku či nohy nevěsty

V tuto chvíli je dobré říct, že teď je na řadě ženich, aby našel svoji nevěstu mezi ostatními ženami. Většinou začne smích a nejistota u žen, že by je ženich měl poznávat dle hrudníku. Po chvilce je tedy nutno říci, že tedy ženich bude hádat svoji nevěstu dle její nohy, lýtka. Je dobré, když je ženich stranou, aby se mu řádně zavázali oči, pak se mezi ženy postaví i jeden muž. Pak následuje hledání, které by opět mělo být povzbuzováno.

Hádat se může cokoliv.  Vždy je potřeba jen přidat k nevěstě nebo ženichovi další ženy a muže z řad svatebčanů. Vždy odehrajte jen jedno hádání u nevěsty a jedno u ženicha. 

 

 

Hádání pozadí ženicha nebo nevěsty

Nevěsta nebo ženich mají za úkol najít svoji polovičku dle jeho pozadí.

 

 

Hledání ženicha podle hlavy

Pokud se domluvíte na poznávání ženicha podle hlavy, můžete pro větší legraci všechny muže nějak nahastrošit. Dát jim na hlavu brýle, čepice, šátek, apod. 

Svatební hry k tanci

 

Tanec s balónky

Než začne muzika hrát, dáma přiváže partnerovi ke kotníků - na pravou nebo levou nohu, nafouknutý balónek. Šňůrka aby nebyla moc dlouhá…Jak začne muzika hrát, pouze dámy probíjejí jiným pánům balónky svými podpadky. Kterému páru praskne balónek jde z kola ven. Mezi tím muzikanti mění rytmy ….Vyhrává ten pár, kterému nakonec zůstane balónek….

 

Židlový tanec

Doprostřed parketu se dají židle, nejlépe do kruhu, sedáky ven. Na začátku jich musí být o jednu méně, než je tančících párů. V párech se tančí kolem židlí, když přestane hudba hrát, musí si pánové sednout na židli a dámy na jejich klín. Ten muž, který zbude, vypadává společně se svou partnerkou. Po každém kole se ubere jedna židle a tančí se dál. Je dobré střídat rytmy hudby. Nakonec zůstanou na parketu páry dva a vyhrává pár, který si sedne jako poslední.

Hru je možné ještě zlepšit tím, že moderátor může tančícím zadávat různé úkoly - například. "Pánové, vaše partnerka je unavena, musíte ji vzít do náručí." Také můžete různě přerušovat hudbu, abyste soutěžícím sdělili nové úkoly - a zvýšili mezi nimi napětí.

 

Tanec s pomerančem, jablkem, citronem nebo vajíčkem mezi čely

Při tanci v páru se dá mezi čela obou partneru pomeranč, jablko, vajíčko (nejlépe neuvařené). Během tance nesmí spadnout na zem. Pokud tančí s jablíčkem, můžou se do něj oba současně zakousnout. Cílem hry je udržet danou věc mezi čely například i při změně tanečního rytmu bez pomoci rukou. Každý pár, kterému věc upadne, vypadává. Vyhrává nejdéle tančící pár. 

Výběr - ty nejlepší hry !!!

Královský kočár

 Jedna z nejoblíbenějších svatebních her, která zaměstná jak ženicha s nevěstou, tak i svatební hosty. Hra, u níž je vyžadována jistá dávka koncentrace, může být pro některé „připité” aktéry náročnější, ale o to zábavnější pro ostatní pozorovatele. Kdo nesplní úkol, musí se napít. Čeho? To už je na Vašem rozhodnutí.
 

Příprava hry

 Vyberte dobrovolníky, kteří se budou účastnit této hry. Novomanželé to mají povinné. Bez nich by tato hra neměla smysl. Rozestavte v prostoru židle tak, aby tvořily pomyslný koňský povoz. Všichni dobrovolníci se na židli posadí a dostanou prázdnou skleničku. Celkem je potřeba 9 aktérů včetně nevěsty a ženicha, 1 čtenář a několik lidí dohlížející na to, zda všichni plní včas své úkoly. Pokud někdo nevstane ze židle, (neoběhne židli) když  v povídce zazní „jméno jeho role“ , doplní se mu sklenička a musí ji neprodleně vypít. Věřte nebo ne, za chvíli bude některým účastníkům pořádně horko a okolí se bude náramně bavit.

 

Dotyční vstanou nebo oběhnou židli, pokud zazní: 

Levý kůň  - vstane levý kůň

Pravý kůň – Vstane pravý kůň

Koně – Vstanou oba

Kočí – Vždy když zazní kočí

Král – Když zazní: král, královský, zámek

Královna –  Když zazní: Královna, královský, zámek

Povídka královský kočár

Kdysi dávno žil jeden král a jedna královna. Tento královský pár si chtěl jednoho dne udělat kočárem vyjížďku do královských zahrad. Král řekne své královně: „Milá královno, zavolej mi kočího.“ Kočí přiběhne ke králi a královněKrál řekne kočímu„Kočí, hej, kočí, přichystej kočár a vyveď koně ze stáje. Zapřáhni koně před kočár, protože král a královna si chtějí vyjet ze zámku.“ Kočí šel do stáje, vyvedl koně a zapřáhl před kočárKrál královnou usednou do kočáruKrálovna řekne králi. „Milý králi, zeptej se kočího, jestli koně dostali dost ovsa.“ Král volá na kočího: „Kočí, hej, kočí, jsou koně nasyceni?“ Kočí odpoví: „Samozřejmě, můj králi.“ Kočí si sedne na kozlík, švihne bičem a koně se dají do pohybu. Za krátký čas řekne královna králi: „Můj milý králi, můj dobrý králi, můj nejmilejší králi, můj nejkrásnější králi, myslím, že přední levé kolo háže.“ Král řekne kočímu: „Kočí, hej, kočí, zastav koně a podívej se na levé přední kolo a na pravé zadní kolo. Nejlepší bude, když se podíváš na celý kočár.“ Kočíse podívá na levé přední kolona pravé zadní kolo a zkontroluje také celý kočár, tedy i pravé přední kolo a levé zadní kolo. Když kočí kočár zkontroloval, dal nejprve pravému koni a potom levému koni napít a řekne králi: „Králi, milý králi, na kočáru je všechno v pořádku. Můžeme jet dále.“ Kočí sedne znovu na kozlík, švihne bičem a koně se dají do pohybu. Za nějakou dobu řekne královna králi: „Můj králi, můj milý králi, je mi zima. Nechej kočího kočár obrátit a pojedeme zpátky do zámku.“ Když přijeli do zámku, vystoupil král i královna a odebrali se do svých komnat. Kočí vypřáhne koně, schová kočár a zkontroluje všechna čtyři kola. Podívá se na levé přední kolo, na pravé zadní kolo, na pravé přední kolo a znovu na pravé zadní kolo. Nakonec překontroluje celý kočár. Po vykonané práci jde kočí ke králi a královně. Popřeje jim hezkou noc a krásné sny na zámku.

 

Novomanželský kvíz se zvedáním bot nad hlavu

Ženich a nevěsta sedí k sobě zády, každý má v ruce jednu botu svou a jednu toho druhého (nevěstina bota je odpověď - nevěsta, a ženichova - ženich ) a organizátor klade otázky. Novomanželé zvedají vždy botu toho, kdo je odpověď na otázku, ale nevidí, co ukazuje ten druhý.


Kdo lépe vaří?
Kdo doma drží kasu?
Kdo je větší bordelář?
Kdo většinou vyvolává hádky?
Kdo více pije?
Kdo lépe tančí?
Kdo má vždy poslední slovo?
Kdo z vás mluví víc sprostě?
Kdo nadává víc v autě?
Kdo má častěji pravdu?
Kdo první vyslovil slovo "svatba"?
Kdo byl ten, který sbalil toho druhého?
Kdo přijde po hádce jako první se udobřit?

Kdo je aktivnější v sexu?
Kdo doma častěji uklízí?
Kdo z vás je tou hlavou rodiny?
Kdo z vás je ve společnosti větší bavič?

Kdo víc prdí?

Kdo je hlava rodiny?

Kdo je déle v koupelně?

Kdo je hezčí?

Kdo

Kdo

Kdo

Kdo

Pěkné, to si zasouží potlesk....

Není cílem mít vítěze, ale organizátor může počítat stejné odpovědi a případně novomanžele odměnit nějakým dárkem. Cílem není výhra, ale pobavení hostů i novomanželů.

 

 

Svatební hokej

Pánové si uvážou kolem pasu šňůrku, tak že na konci šňůrky bude přivázána lžička. Lžička musí viset asi mezi koleny a kotníky. Každý pan dostane na \"čáru\" míček z papíru – průměr míčku asi 10 cm. Na pokyn \"Start\" každý pán musí svým tělem rozhýbat šňůrku s lžičkou a trefit se do míčku směrem dopředu. Dráha do cíle by měla být asi 6 – 10 m …a na konci židlička. Který pán dostane první míček mezi nohy židličky – vyhrává….Rukama ani nohama si pomáhat nesmí.

 

Svatební tombola

Vytiskněte seznam výher a nalákejte svatebčany, aby zakoupili lísty do tomboly, pokud máte na svatbě více dětí, vytvořte zvlášť tombolu i pro děti (lízátka, bonbóny, čokoládky). Lístky do tomboly prodávejte pouideálně za symbolickou cenu aby jste pokrili její náklady. Tombola se vyhlašuje většinou po večeři. Pro větší efekt vyhlašujte většinou jen lákavou část pro svatebčany, jaký význam,ale věci opravdu mají, si nechte až jako překvapení, když si jdou svatebčané výhru vyzvednout. Sestavili jsme pro Vás pár nápadů a výher:

1. Hudební nástroj 

hřeben a pauzový papír

2. Starožitný psací stroj

brk a inkoust

3. Stojací lampa

kónická svíčka

4. Set pro ústní hygienu

balíček žvýkaček

5. Inhalační aparát

balíček cigaret

6. Klíč k novému vozidlu

kupón do nákupního vozíku

7. Cesta ke štěstí

prázdná sázenka (tiket)

8. Přelet nad Alpami

2 dobrovolníci přenesou výherce na židli nad 2 lahvičkami Alpa (Francovka)

9. Malý pamlsek

dvě známky na dopisy

10. Sušička na prádlo

kolíčky a šňůra na prádlo

11. Zimní sportovní výbava

dětská lopatka (dodáváme pouze v zimě)

12. Dětské překvapení

pánský ochranný prostředek s dírou

13. Lovecká výbava

past na myš a plácačka na mouchy

14. Pomocník do domácnosti

čistící prostředek na mytí nádobí

15. Romantická prohlídka zámku

visací zámek

16. Něco na zub

kartáček na zuby a zubní pasta

17. Ochranný oděv

bryndáček

18. Domácí mikroskop

lupa

19. Romantická snídaně

dva sáčky čaje

20. Rajské potěšení

sáček rajčat

21. Pro věčné teoretiky

Kámasutra

22. Osobní strážce

váleček na těsto

23. Výlet do Tater

balíček sušenek Tatranka

24. Hra Scrabble

písmenková polévka v sáčku

25. Osobní počítač

kalkulačka

26. Domácí mazlíček

počítačová myš

27. Božský klid

špunty do uší

28. Povzbuzující lahvička

láhev Šaratice

29. Puzzle pro náročné

strouhanka a obrázek rohlíku

30. Perličková lázeň

láhev sektu a čočka

31. Večeře při svíčkách

dvě čajové svíčky a polévka v sáčku

32. Směs tajných bylin

láhev Becherovka

33. Jídelní servis

tácky a příbory z umělé hmoty

34. Teplo rodinného krbu

krabička zápalek

35. Osvětlení do celého bytu

velké balení čajových svíček

36. Zábava hra pro dlouhé večery

hrách a čočka

37. Ďáblovo pokušení

karty

38. Návrat do minulosti

jednorázový fotoaparát

39. Zasněžené Alpy

dvě lahvičky Alpa a vata

40. Láhev vína

láhev naplněná kuličkami hroznového vína

41. Pro svěží dech

balíček sýru Romadúr

42. Sladké mámení

sklenička medu

43. Mísa plná hub

Plastová mistička a houbičky na nádobí

44. Záchrana v nouzi

balení toaletního papíru

45. Zeleninová mísa

semínka zeleniny

46. Vášnivý balíček

pánské trenýrky a dámská kalhotky velikosti XXXL

47. Dámský stimulátor

sáček instantní kávy

48. Vybavení kanceláře

kancelářské sponky, tužka, izolepa...

49. Záchranná příručka

telefonní seznam

50. Letenka „Last Minute“

plechovka RedBull

51. Vzpomínka na pěkné chvíle

dvě zátky od sektu, nebo vína

52. Třídílný cestovní set do letadla

tři plastikové sáčky různých velikostí

53. Zábavná hudba

noty

54. Nástroj pro zedníky

otvírák na láhve

55. Alarmové zařízení

píšťalka

56. Pozdrav ze Španělska

španělské olivy

57. Cesta Vysočinou

salám Vysočina

58. Návrat do dětství

omalovánky a přesnídávka

59. Den se slavnou osobností

CD s hudbou

60. Balíček na pevné nervy

balíček se sladkostmi

61. Seznámení s indiány

dva zákusky indián

62. Sada příborů

čínské hůlky

63. Italská večeře

špagety a rajský protlak

64. Kus nábytku

ramínko na šaty

65. Paměť pro pamětníky

stará operační paměť z vysloužilého PC

66. Sada kol

2 plechovky CocaColy

67. Luxusní bonboniera

kostkový cukr

68. Dříví na zátop

párátka

69. Toaletní balíček

křížovky + tužka

70. Depilace celého těla

několik izolep

71. Fotbalový zážitek

bonbóny Slavia a Klokanky

72. Elixír mládí

dětský čaj

73. Archivní víno

lahev naplněná rozinkami

74. Umělecká sada

pastelky a notes

75. Luxusní vůně

stromeček do auta

76. Výlet lodí

lahev rumu (s lodí na nálepce)

77. Dívčí sen

klobása

78. Vstupenky na diskotéku

sušenky Disco

79. První pomoc při kocovině

česnečka v pytlíku

80. Sada luxusní kosmetiky

několik indulón

81. Ohňostroj

petarda + prskavka

82. Akupunktura

balíček špendlíků

83. Mycí žíňka pro drsoně

drátěnka na nádobí

84. Autoportrét

zrcátko

85. Lahev něčeho tvrdého

lahev kamínků

86. Jazykový kurz

kočičí jazýčky (čkoládičky)

87. Plastika nosu

klaunský nos

88. Kávová souprava

kelímky na kávu s míchátkama

89. Balíček plný energie

balíček baterií

90. Sada vrtáků

těstoviny "vrtule"

91. Striptýz

svlékací párky

92. Domácí užitkové zvíře

lahev Kozla

93. Lampička k počítači

čelovka

94. Šampon pro pány

čistič na troubu

95. Zahradní fontána

mechanický rozprašovač na vodu

96. Dům na klíč

přívěšek na klíče ve tvaru domečku

97. Přenosná chemická toaleta

dětský nočník

98. Nábytek dle vlastního výběru

katalog Ikea

99. Pytel brambor

sáček chipsů

 

 

 

 


Cena dle vybraných výher vyjde cca na 1200-1800 Kč a vše se dá sobjednat přes internet, na heuréce, stačí zadat svatební tombola. Nespornou výhodou této hry je že opravdu pobaví a váš vklad se Vám vrátí či mírně vyděláte.